Wazuh zadbaj o swoją sieć internetową z Virustotal

0
Share

Wazuh zadbaj o swoją sieć internetową z Virustotal

We współczesnym świecie istnieją potężne systemy umożliwiające kontrolę sieci internetowej. Jednym z takich systemów jest Wazuh. Pozwala on monitorować, analizować ruch sieciowy oraz dane z plików dziennika, pozwala na konfigurację i zmiany w plikach, wykrywa podatność na zagrożenia oraz reaguje na te incydenty.

Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł dwa oblicza sieci bezprzewodowych typu WiFi oraz WLAN. Jest ona niezastąpiona podczas pracy, odpoczynku, wyjazdu, serfowania w domu czy rozmawiania na skype, często też służy nam do kursów i webinariów. Jednakże jest to również zawodna technologia informatyczna. Dlatego stworzono Wazuh.

Dlaczego certyfikaty od Google są takie ważne?
Najbardziej interesujące w tym wszystkim jest fakt, że jest to bezpłatny program antywirusowy. Żeby mieć taką mocną obronę systemu komputerowego, nie musisz wydać nawet grosza. Jest to program szczególnie przydatny w sytuacjach, kiedy odbierasz dużo emaili z rzeczami do pobrania. Często zwykłe programy antywirusowe nie wykrywają problemów z pobranymi rzeczami z emaili, a okazuje się, że zawierają one złośliwe oprogramowanie. Niekiedy wysyłane bez świadomości nadawcy. Na problem ten zastosuj Virustotal, program do wykrywania złośliwego oprogramowania w zapisywanych załącznikach email.

Połączenie tych obu programów da twojemu komputerowi niezwykła ochronę na wszelkie złośliwe oprogramowanie. Sieć internetowa nie musi być siedliskiem zła. Może być inspirującą wędrówką, w której mogą pomóc tobie programy: Wazuh i Virustotal. Co ważne nie musisz być informatykiem żeby sobie zainstalować owe programy, wystarczy, że umiesz czytać ze zrozumieniem i postępować krok po kroku zgodnie z wyskakującymi komunikatami.

Related Posts